Жанр: Проза: Рассказ Прочтений: 0 Посещений: 1500 Дата публикации: 20.7.2009
У цьому творі я намагався зобразити історію, у яку потрапило декілька людей, і яка міняє їх долі, сильно та не дуже. У кожного з нас бувають такі форс мажорні ситуації, які міняють наші погляди, а потім ми кажемо, що це був «знак». Саме у таку ситуацію попадають головні герої – вони застрягли у ліфті, до того ж в новорічний вечір. В кожного з них своя історія, яка змінюється.
Пізній вечір. Святково прикрашені вулиці покриті падаючим густим снігом. Десь чутно сміх. Біля під’їзду нової багатоповерхівки зупиняється дорога іномарка. З неї виходить чоловік. Він дуже поспішає. Поспіхом відчиняє багажник, дістає звідти пляшку шампанського і святковий пакет. Ледве не падаючи на льоду, забігає до під’їзду. Він підходить до ліфту і встає позаду чоловіка у костюмі Діда Мороза, який чекає коли прибуде ліфт. Чоловік трохи хвилюючись починає поправляти свою зачіску. Нарешті ліфт прибуває і вони заходять у середину. За ними, у кабіну, забігає молодий хлопець з пляшкою дешевого портвейну в руці.
- Вам на який? – питає «Дід Мороз».
- Мені на сьомий. – відповідає «бізнесмен».
- …Восьмий. – пробубнів хлопець, роблячи ковток з пляшки.
- Ну, поїхали! – загадково сказав «Дід Мороз», відправляючи ліфт на сьомий.
Ліфт почав рух догори. «Бізнесмен» з нетерпінням, посміхаючись, поправляє свій ідеальний костюм. Хлопець ж навпаки, увесь «пом’ятий», впершись плечем до стінки ліфтової кабіни, починає розстібувати куртку, при цьому не забуваючи великими ковтками опорожняти пляшку. Лише чоловік у костюмі Діда Мороза, поклавши мішок з подарунками, які хтось з нетерпінням чекає, спокійно стоїть, впершись на свій посох.
«Пам-пара-ра-ра-пам-пам….» - наспівує «бізнесмен»… «Бах!». Ліфт затремтів, світло на стелі почало блимати, а панель з кнопками взагалі перестала світитись. «Приїхали….» – сказав хтось. «Бізнесмен» акуратно поклавши своє «майно» у кутку, почав клацати по всім кнопкам, сподіваючись зробити диво. «Дід Мороз» зацікавлено дивиться за «успіхами» першого. А хлопець зі словами: «Я так і знав!», присмоктуючись до пляшки заплющеними очима, сідає на підлогу. Зрозумівши, що це марно, «Бізнесмен» протираючи очі, питає:
- В когось є мобільний? Мій «сів», я його у машині залишив…
«Дід Мороз» розводячи руками хитає головою.
- Вдачі! – саркастично каже, протягуючи свій телефон.
- Чи не забагато п’єш? – питає «Дід».
- Тобі не по фігу?! – відгризається хлопець.
- Алло!.. Алло! Добридень, точніше ночі… в нас проблема – можете вислати ліфтера на Стасюка 263б?.. Ні?.. А хто?.. Угу… Добре, дякую. Зі святом вас! – «Бізнесмен» тяжко видихаючи набирає інший номер.
- Спорим, що недозвониться? – посміхаючись питає хлопець «Діда Мороза», той лише посміхається у відповідь.
- Та що ж це таке?!.. Мабуть святкують… - злиться «Бізнесмен».
- Я ж казав! Не знаю, як у вас, а в мене весь день невдалий… Гіршого Нового року й не придумаєш… - знов присмоктуючись до пляшки, каже хлопець.
- Що ж такого сталося? – питає «Дід Мороз».
Хлопець задумливо дивиться у стелю. Всі мовчать, навіть не ворушаться. Лише чутно гудки з телефонна – «Бізнесмен» не залишає надії додзвонитися до ліфтової служби.
- З батьками посварився… не хочу навіть повертатися додому… - розповідає вже сп’янілий хлопець.
- А до кого тоді їдеш? - цікавиться «Бізнесмен».
- До одного бовдура… Не зустрічати ж Новий рік на вулиці в самоті.
- До речі, до свята залишилось 20 хвилин. – проінформував «Дід Мороз».
- Отакої… - кусаючи губу, каже «Бізнесмен» - Я ще раз подзвоню, добре? – питає у хлопця. Той киває. Перший набирає на телефоні номер:
- Алло, Игоре? Це я… впізнав?.. – посміхається – і тебе з наступаючим! Слухай, в мене проблема – я застряг у ліфті… Ні, я у домі Аліси. Можеш знайти ліфтера?.. Ну, давай… я на тебе надіюсь. – закінчує розмову.
Віддає телефон хлопцю.
- А ви до кого їдете? До дівчини? – питає «Дід Мороз» «Бізнесмена».
- … майже до дружини. Сьогодні я повинен освідчитись…
- Ого!
- Успіху! Заздалегідь поздоровляю!
- Дякую… - задумливо каже «Бізнесмен».
- Хм… здається ви не дуже раді…?
- Розумієте… я її не кохаю.
- А навіщо тоді? – питає хлопець.
- Ну… мені вже за тридцять… гроші є, все є… окрім дружини…
- Ну й компанія! А ви до кого їдете? – питає у «Д.М.» хлопець.
- Так… по роботі. – посміхається «Д.М.» - До речі, залишилось 5 хвилин…
- АААА!!! – гарчить хлопець. – якщо я виберусь звідси до Нового року, то піду додому святкувати!
- Може й справді не треба… - напівшепотом каже «Бізнесмен». – дивно застрягти тут у такий момент…
- Я теж так вважаю!
- Не засмучуйтесь. Хочете подарунки? В мене їх багато. – посміхається «Д.М.».
Він дістає з свого мішка два завернутих подарунка і роздає.
- Ха!.. Дякую.
- Дя…
«Ура!» - чутно з квартир. Десь лунають постріли хлопавок то сміх.
- З Новим роком! – каже «Дід Мороз».
«Бах!». Дверці ліфту повільно відчиняються й у героїв світить світло з ліхтарика:
- Здоровенькі були! А ви що тут робите? – посміхаючись питає п’яний ліфтер.
- Нарешті! – виходить на свободу «Бізнесмен» за ним хлопець. Вони «напали» на ліфтера:
- Чому так довго?!
- Так це… е-е-е… як його там…. Ну так… свято ж! Всі святкують… - оправдується не дуже тверезий ліфтер.
- Добре, що хоч зараз відкрив… А де наш Дід Мороз?
- Пішов собі… Я теж вже йду… - каже хлопець.
- Куди?
- Так… додому. – посміхається хлопець.
- Зачекай. Давай відвезу. Тобі куди?
- А-а-а… А ти ж… - показує пальцем хлопець на верхній поверх.
- Та ну! – відмахується «Бізнесмен»
Вони йдуть геть залишивши ліфтера насамоті.
Хлопець з «Бізнесменом» у машині відкривають подарунки:
- Дивно якось…
- Ага… якби ми не застрягли б там, то було б все по-іншому…
- А може він був справжній?
- Хто?
- Дід Мороз…
Ваше мнение: