Ты знаешь, стиз очень даже неплохой...Даже очень хорошиий. Я вот тут почитала...И решила тебе(если знаешь английский, конечно) песtyre Scorpions. она чем-то с твоим стихом схожа...
Time, it needs time
To win back your love again
I will be there, I will be there
Love, only love
Can bring back your love someday
I will be there, I will be there
I'll fight, babe, I'll fight
To win back your love again
I will be there, I will be there
Love, only love
Can break down the walls someday
I will be there, I will be there
If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Your pride has built a wall so strong
That I can't get through
Is there really no chance
To start once again
I'm loving you
Try, baby, try
To trust in my love again
I will be there, I will be there
Love, our love
Just shouldn't be thrown away
I will be there, I will be there
If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Your pride has built a wall so strong
That I can't get through
Is there really no chance
To start once again
2007-05-14 21:04:55Ost_77/Олексій С.
То хтось скаже врешті-решт, що мені робити? Часу дуже мало...
2007-05-14 22:19:11Andromeda
Виходячи з твого вірша, присвяченого "Ілоні Хуєвій", то бідну дівчинку може лише пожаліти.
А тобі вже взагалі нічого не допоможе.
І пісенька така є, російською мовою:
"А я мучаюсь от боли
со своей любовью
фотографии в альбоме
о тебе напомнят..."
2007-06-04 09:55:49Genius
А вот я понял! 10!
2007-06-05 15:49:51Hacker
крясивенько, значит
2007-07-06 19:10:53kukla
Стишок отчаянного лоха, который мнит себя ангелом.Душечка, Вы прекрасны в своей роли отвергнутого.
2007-07-06 19:51:44Holmes
2 кукла
Дякую. Правда, це не роль, а покликання.
До речі, Ви трошки помилилися: це не "стишок отчаянного лоха", - це МІЙ вірш. Ну, та нічого.
P.S. Можете коментувати все, що хочете скільки влізе: я не реагуватиму. Я на Лібрі, щоб слухати думку нормальних людей, яких тут, на жаль, не так багато, а на Вас мені відверто начхати, люба моя Лялечка.